دلیل پایین بودن کالری شیره خرما و کالری شیره انگور چه می تواند باشد

فواید شربت خرما: شربت خرما می تواند شیرین کننده مناسبی به جای شیرین کننده های تصفیه شده باشد.

یکی از فواید شربت خرما آهن طبیعی آن است که کالری شیره خرما خیلی زیاد نمی باشد و می تواند به بازسازی و افزایش گلبول های قرمز خون کمک کند.

شربت خرما فواید زیادی دارد و سرشار از مواد مغذی است. این یک غذای مغذی است که می تواند به سلامت بدن و حتی برای برخی بیماری ها کمک کند.

در این مقاله به بررسی فواید شربت خرما می پردازیم و سپس در مورد نحوه تهیه شربت خرما صحبت می کنیم. در نهایت، برخی از اقدامات احتیاطی در مورد مصرف شربت خرما را پوشش خواهیم داد.

شربت خرما فواید زیادی دارد و واقعاً مغذی است. و به همراه شیره انگور غذای بسیار کاملی می شود.

همچنین کالری شیره انگور هم مانند شیره خرما خیلی بالا نمی باشد و میتوان آن را در وعده صبحانه مصرف نمود. مصرف این غذا برای صبحانه انرژی مورد نیاز در طول روز را به شما می دهد. اگر این غذای خوشمزه را دوست دارید، این بخش از مقاله را بخوانید تا در مورد مزایا و معایب آن و طرز تهیه آن بیشتر بدانید.

شربت خرما طبع گرم و خشکی دارد، بنابراین بهترین روش استفاده از آن جوشاندن آن با کمی سرکه است.

فواید و ویتامین‌های شربت خرما: شربت خرما حاوی پروتئین، قندهای طبیعی، مواد معدنی و ویتامین‌هایی مانند ویتامین B3، B2، B1، B5، A1 و C است.

اگر شربت خرما مصرف کنید، دیگر به مولتی ویتامین‌ها نیاز نخواهید داشت. شربت خرما حاوی قندهای طبیعی مانند گلوکز، ساکارز و فروکتوز است. بنابراین می تواند انتخاب خوبی برای میان وعده باشد.

شربت خرما انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کند. مصرف شربت خرما به همراه کلوچه خرمایی به همراه چای غذایی بسیار دلچسب می باشد. همچنین کالری کلوچه خرمایی نیز بالا می باشد.

فیبر موجود در شربت می تواند به عنوان یک ملین عمل کرده و حرکات روده را افزایش دهد.

مصرف شربت خرما می تواند فعالیت باکتری ها را در دستگاه گوارش افزایش دهد، بنابراین برای سلامتی مفید است.

لازم به ذکر است که سوهان در کنار چای بسیار غذای دلپذیر و دلچسبی می باشد و کالری سوهان کمی بالا می باشد و به علت چربی بالا سوهان باید در مصرف آن توجه کرد.

شربت خرما سرشار از کاروتنوئید و ویتامین A است. به همین دلیل می‌تواند از بیماری نیکتالوپی (که با خشکی چشم و افزایش خطر عفونت چشم مشخص می‌شود) جلوگیری کرده و بینایی را بهبود بخشد.

خوردن شربت خرما در دوران بارداری می تواند رحم را باز کند و روند زایمان و زایمان را آسان کند.

 • منابع:
  1. 13 Date syrup benefits l Is date syrup healthy?
 • تبلیغات: 
  1. جوارب های خیرخواهانه دانشگاه فنلاند شرقی
  2. پخت و پز با چه ظرفی مناسب تر می باشد
  3. ترشی های تخمیر شده غنی از پروبیوتیک
  4. رادیکال های آزاد مواد شیمیایی ترشی گل کلم