کشف چرم سوزنی در شاخ های گوزن استرالیایی

چرم سوزنی بدون کروم از فرآیندهای دباغی جایگزین مانند دباغی سبزیجات یا دباغی آلدئیدی ساخته می شود.

آلودگی زیست محیطی ناشی از فرآیند دباغی بر پایه کروم، بسیاری از دولت ها و کارخانه های چرم سازی را مجبور به اتخاذ این فرآیندهای دباغی بدون کروم کرده است.

چرم فرآوری شده تقریباً تمام ویژگی های چرم دباغی شده با کروم مانند مقاومت در برابر انقباض بالاتر، انعطاف پذیری بیشتر و استحکام خمشی را دارد. علاوه بر این، هیچ پساب سمی وجود ندارد که محیط را تخریب کند.

چرم دباغی شده با کروم از نمک های کروم (سولفات های کروم) برای دباغی چرم به جای تانن های گیاهی یا مواد شیمیایی آلدهید استفاده می کند. چرم دباغی شده کروم انعطاف پذیر، انعطاف پذیر، نسبتاً بادوام است و مقاومت بهتری در برابر آب دارد.

برای تولید چرم با چندین رنگ پر جنب و جوش می توانید از انواع رنگ ها استفاده کنید.

با این حال، دباغی کروم هزینه های زیست محیطی بسیار سنگینی دارد، به ویژه در کشورهای در حال توسعه. فقدان اقدامات بازیافت مناسب اغلب به فاضلاب سمی اجازه می دهد تا به منابع آب زیرزمینی وارد شود و همچنین بر خاک تأثیر بگذارد.

همچنین چرم کروم به دلیل ماهیت انعطاف پذیری که دارد برای طرح و مهر زدن مناسب نیست.

موارد استفاده متداول: ساخت محصولاتی که نیازی به سفتی یا چقرمگی ساختاری ندارند مانند ژاکت، کیف، دستکش و اثاثه یا لوازم داخلی.

در حین تهیه چرم رنگدانه دانه اصلاح شده، تولیدکنندگان پوست را تحت سمباده زدن و صاف کردن قرار می دهند تا عیوبی مانند جای زخم و گزیدگی را از بین ببرند.

تولیدکنندگان اغلب سطح تحت درمان را با دانه های مصنوعی نقش می بندند و با روکش سیلر اسپری می کنند. این روکش حس پلاستیکی بیشتری به چرم می دهد.

ظاهر چرم دانه ای اصلاح شده بسته به فرآیند برجسته سازی و رنگدانه ممکن است به طور قابل توجهی متفاوت باشد. درجات مختلفی از چرم دانه ای اصلاح شده وجود دارد. به طور معمول، دانه های اصلاح شده کمتر به معنای کیفیت بهتر چرم است. شاید پرکاربردترین چرم در سراسر جهان باشد.